لیست محصولات این تولید کننده SAMSUNG


گروه شرکت‌های سامسونگ یک شرکت چند ملیتی چند منظوره واقع در شهر سئول کره جنوبی است که در زمینه تولید محصولات الکترونیکی، خدمات مالی و بیمه، کشتی‌سازی و صنایع شیمیایی فعالیت می‌کند.

شرکت سامسونگ در سال 1938 توسط لی بیونگ چول به عنوان یک شرکت تجاری در شهر دایگو شروع به کار کرد.

سامسونگ در ابتدا یک شرکت تجاری خواروبار بود ولی در کمتر از 10 سال وارد بازار خدمات بیمه‌ای، سرمایه‌گذاری و سرانجام تولید محصولات الکترونیکی شد.


در اواخر دهه 60 میلادی زیرمجموعه‌های الکترونیکی سامسونگ پایه گذاری شدند. اولین محصولات الکترونیکی سامسونگ یک تلویزیون سیاه و سفید در سال 1980 بود.


در اوایل دهه 80 و اوایل دهه 90 میلادی سامسونگ بیشترین سرمایه‌گذاری خود را برروی تحقیق و توسعه محصولات الکترونیکی قرار داد. از دهه 80 میلادی سامسونگ محصولات خود را به بازارهای جهانی معرفی کرد و اولین کارخانه تولید تلویزیون خود در خارج از کره جنوبی را در سال 1982 در پرتغال راه‌اندازی کرد. تا سال 1996 سامسونگ در آمریکا، ژاپن و انگلیس به تولید محصولات الکترونیکی مشغول بود.


در دهه 90 میلادی سامسونگ وارد تجارت خدمات عمرانی شد. زیرمجموعه عمرانی سامسونگ پروژه‌هایی نظیر برج‌های دوقلوی پتروناس در مالزی، برج تایپه 101 در تایوان و برج خلیفه در دبی را در کارنامه خود دارد.


در 1999 سامسونگ با همکاری دو شرکت دوو و هیوندای یک شرکت تولیدی محصولات هوافضا تأسیس کرد. این شرکت هنوز به تولید موتور هواپیما و توربین گازی مشغول است.


در سال 1992 سامسونگ بزرگترین تولید کننده تراشه‌های حافظه و دومین تولید کننده تراشه در جهان شناخته شد. در سال 1995 اولین صفحات نمایشگر LCD سامسونگ به بازار عرضه شدند و در مدت 10 سال سامسونگ به بزرگترین تولید کننده تلویزیون LCD تبدیل شد.


شرکت سامسونگ دومین تولید کننده گوشی موبایل بعد از شرکت نوکیا، دومین تولید کننده گوشی موبایل هوشمند و همچنین کامپیوترهای تبلت بعد از شرکت اپل است.


تلفن هوشمند Galaxy S و کامپیوتر تبلت Galaxy این شرکت از رقبای اصلی محصولات شرکت اپل از جمله گوشی آی‌فون و تبلت آی‌پد هستند.


گروه شرکت‌های سامسونگ اکنون علاوه بر صنایع الکترونیکی، شامل صنایع ماشین آلات سنگین، صنایع شیمیایی، خدمات مالی، خدمات درمانی، خدمات رفاهی و هتل‌داری و چندین موسسه تحقیقات مهندسی، مالی و فرهنگی است.


فروش خالص سامسونگ در سال 2010 براساس آمارهای رسمی 220,120.40 دلار و خالص درآمد آن 17,663.80 دلار گزارش شده‌است.

بیشتر

این تولیدکننده هیچ محصولی ندارد.